پرداخت بیش از ۶۸ میلیارد تومان وام به واحدهای تولیدی یزد مصوب شد

یزد -ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد گفت: با تصمیم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال، ۶۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی از محل تسهیلات رونق جدید به ۱۸ واحد تولیدی استان پرداخت می شود.

محمدرضا علمدار یزدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان به ۱۰ واحد تسهیلات سرمایه در گردش و به هشت واحد هم سرمایه ثابت پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: البته قبل از تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ، جلسه پایش و کمیته بررسی واحدهای یاد شده با حضور بانک های عامل برگزار که در این کارگروه مبلغ یاد شده مصوب شد.
علمدار یزدی ضمن قدردانی از بانک های عامل در جهت حمایت از صنعت و رونق واحدهای تولیدی در استان خاطر نشان کرد: همچنین در کارگروه یاد شده از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ ، ۱۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان برای هشت طرح صنعتی، واحد صنعتی و صنفی دارای پروانه مصوب شد.
وی با بیان اینکه تسهیلات یادشده شامل سرمایه گردش و ثابت است خاطرنشان کرد: بر این اساس واحدهای تولیدی و صنعتی استان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می شوند.
رییس سازمان صمت یزد اضافه کرد: همچنین در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، در زمینه مشکلات ۲ واحد صنعتی مورد بررسی قرار گرفت .
وی اضافه کرد: امیدواریم با پرداخت تسهیلات شاهد رونق و جهش تولید واحدی صنعتی استان باشیم.
هم اکنون حدود ۱۰۰ هزار نفر در ۲ هزار و ۹۷۰ واحد تولیدی و صنعتی استان یزد فعالیت دارند.
رفع موانع دو واخد صنعتی مورد بحث قرار گرفت

دیدگاه ها بسته شده اند