اشتغال ۶۵۰ نفر در فولاد اردکان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در بازدید از مجتمع فولاد اردکان گفت: مجتمع فولاد اردکان با سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار میلیارد ریال ، اشتغال ۶۵۰ نفر را فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد ، محمدرضا علمدار یزدی در این بازدید گفت: محصول تولیدی این کارخانه، آهن اسفنجی است که از مواد اولیه کارخانجات تولید فولاد محسوب می شود ، بنابراین این واحد بخشی از زنجیره تامین تولید فولاد است که نقش مهمی در افزایش صادرات فولاد ایفا می کند.
وی افزود: در حال حاضر عمده آهن اسفنجی تولیدی این واحد ، از خوراک شرکت های بزرگ فولاد سازی تامین می شود.
علمدار یزدی ضمن تشکر از این واحد گفت: این مجتمع به عنوان یکی از واحد های موفق در زمینه تولید مواد اولیه کارخانجات در سراسر کشور است و ما امروز در بازدید از خطوط تولید آن به همت و تلاش کارکنان و اقتدار ایران اسلامی بیش از پیش افتخار کردیم.
مجتمع فولاد اردکان اولین و بزرگترین پروژه خصوصی کشور در زمینه تولید آهن اسفنجی است که به منظور تأمین بخشی از نیاز داخلی خوراک کارخانه های فولادسازی و نیز فولاد، شامل زنجیره کامل تولید (واحد کنسانتره، واحد گندله سازی، واحد تولید آهن اسفنجی، واحد ذوب و فولاد، کارخانه نورد) در اردکان یزد است.
بازار محصولات نهایی مجتمع شامل مصرف کنندگان داخل کشور و نیز مصرف کنندگان خارجی (عمدتا کشور های منطقه و آسیایی) خواهد بود.
محصول این پروژه آهن اسفنجی سرد به صورت گندله احیا شده خواهد بود و تمامی آن در بخش داخلی فولادسازی مصرف می شود.

دیدگاه ها بسته شده اند